The unnoficial archive of
  ŠKODA MOTORSPORT
  cars

TOVÁRNÍ TÝM ŠKODA MOTORSPORT SE ZÚČASTNÍ VALAŠSKÉ RALLY

10.03.2009


Po úspěšné premiéře továrního týmu na Rallye Monte Carlo podpořené prvním místem první privátní Fabie Super 2000 řízené Patrikem Sandellem na norské rally, pokračuje program továrního týmu Škoda Motorsport na Valašské rally, která je úvodním podnikem Mezinárodního mistrovství České republiky. Na startovní rampu se 27. března postaví obě tovární posádky, Jan Kopecký s Petrem Starým a Juho Hänninen s Mikko Markkulou.


Šéf týmu Škoda Motorsport Michal Hrabánek nasazení na „Valašce“ komentuje: „Po Rallye Monte Carlo, vítáme další možnost prověřit nasbírané poznatky a otestovat vůz v reálných podmínkách závodu. Chceme se opět posunout o kus dopředu ve vývoji vozu a přestože účast na Valašské rally věnujeme spíše testování vozu, budeme samozřejmě usilovat o co nejlepší výsledek. Zároveň naši účast zde považujeme za skvělou příležitost představit se českým fanouškům rally a poděkovat jim za dlouhodobou přízeň, kterou naposledy ukázali v Monte Carlu. Pro jezdce je závod zároveň tou nejlepší přípravou pro příští soutěže IRC“.


Co se dalšího závodního programu týmu Škoda Motorsport týká, upřesňuje Michal Hrabánek nejbližší budoucnost: „V roce 2009 je naším cílem účast na přibližně šesti soutěžích šampionátu IRC a v rámci možností i vybraných závodů českého mistrovství. Po Valašce se budeme pilně připravovat na rally na Azorských ostrovech a po ní se velmi pravděpodobně objevíme v Rusku a na Barum rally ve Zlíně“.
Zdroj: Škoda Auto a. s.
Foto: Škoda Auto a. s.


(c) 2007-2011 Created by :: Jan Šimon :: | Počet přístupů: